“Il Messia” nga Annette G. Campbell

Po ngarkohet Veprimtari

“Il Messia” nga Annette G. Campbell

0 Komentoni
645 Pamje

EKSPOZITA PIKTURA
E shtunë, 19 nëntor 2022, ora 18.00
Hapja e një ekspozite të pikturës së shenjtë të kuruar nga artistja me origjinë xhamajkane Annette G. Campbell. E diplomuar në Universitetin BYU të Hawait me diplomë në art dhe fotografi, ajo ka ekspozuar punën e saj në Ishujt Havai dhe qytetet e Salt Lake City, Bountiful dhe Ogden. Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri më 6 janar 2023.

Hollësi

Fillim:
Nëntor 19 @ 18:00 CET
Përfundim:
6 janar 2023 në orën 18:00 CET
Kategoria Veprimtari:
Veprimtari Etiketat:
, , , , ,

Organizator

Centro Visitatori del Tempio di Roma
Telefon:
+39 0694805138
Email:
centrovisitatori@chiesadigesucristo.it

Vendi ku mban

Centro Visitatori del Tempio di Roma
via di Settebagni n. 354-380
Roma, Roma 00139 Italia
+ Harta e Google
Telefon:
0694805138
Shqip